Regenerować czy nie ?

Według statystyk na dziesięć awarii turbosprężarek tylko jedna zastępowana jest nową fabrycznie. Dziewięć pozostałych turbosprężarek jest regenerowanych i nadal eksploatowanych w naszych samochodach. Zastanówmy się więc nad tym, w którym wyspecjalizowanym Serwisie Turbosprężarek dokonać regeneracji ???!!!

Po pierwsze regeneracja turbosprężarki jest rzeczą wykonalną. Jeśli proces naprawy zostanie przeprowadzony zgodnie z zaleceniami producenta, a w międzyczasie przyczyna awarii turbiny zostanie poprawnie zdiagnozowana i usunięta, to nasza zregenerowana turbosprężarka będzie funkcjonować jak nowa fabrycznie.

Bardzo istotne przy naprawie turbosprężarek jest wstępne wyważenie wirnika strony gorącej. Następnie po złożeniu turbosprężarki w całość konieczne jest jej szybkoobrotowe doważenie przy prędkości odpowiadającej jej pracy na silniku. Podczas szybkoobrotowego doważania mierzona jest prędkość drgań zespołu wirującego i możliwe jest dokonanie korekcji niedoważenia. Dodatkowo możliwe jest przeprowadzenie testu szczelności przy zadanym ciśnieniu oleju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *